Majšperk, športna dvorana osnovne šole,
10.11.2017
Sodnika: Kereži, Močnik
Gledalcev: 25

1. krog nove sezone 2. PARKL lige je postregel z obračunom med ekipama KK Haloze in KK Dornava.
V Majšperku smo videli zmago gostujoče ekipe. Tekma, ki jo je spremljajo okrog 25 gledalcev, je bila dokaj izenačena. Boljše so tekmo začeli domačini, ki so takoj povedli z 10:0, vendar pa so gostje začetni nalet do konca četrtine uspeli zaustaviti ter se približati na 5 točk zaostanka. Rezultat po koncu prve četrtine je kazal 19:14 v korist KK Haloze.
V drugi četrtini so se gostje, predvsem po veliko osebnih napakah ter hitrem izpolnjenem bonusu domačih, uspeli na koš zaostanka priključiti domačinom. 32:30 je bil rezultat ob polčasu.
V 3. četrtini so si Haloze uspele nabrati prednost 10 točk, vendar je ekipa iz Dornave uspela zaostanek zmanjšati in se približati na 5 točk pred začetkom zadnje četrtine (56:51).
V zadnji četrtini podobna zgodba kot na začetku tretje. Gostitelji so povedli z 10 točkami, nato pa nekaj minut niso uspel doseči koša iz igre, ter tako dovolili, da se nasportnik povsem približa. V zadnjih dveh minutah tekme sta se ekipi izmenjevali v vodstvu. Na koncu so domači zgrešili nekaj lahkih metov, gostje pa so uspeli to kaznovati ter tudi z nekaj sreče zmagali. Končni rezultat na semaforju 72:73 za goste. Kar se tiče strelcev, se je pri domačih najbolj izkazal Rakovec T., ki je tekmo končal pri 17. točkah, dvomestno število točk pa je dosegel še Lešnik S. (11), 8 pa jih je dodal Potočnik. Pri Dornavi je bil najboljši strelec Sterle s 20. točkami, sledili so mu Ciglar s 14. ter Toplak in Bobek vsak s po 10. točkami.
Za konec velja pohvaliti Zupaniča J., nadomestnega trenerja domače ekipe, ki z odliko opravil delo na svoji prvi članski tekmi v trenerski karieri. Zahvala pa gre tudi zapisnikarski mizi, ki je kot vedno opravila odlično delo.