Sterle Rok 4 2 0 5 0 10
Skupaj 21 17 2 21 0 65

KK Črešnjevec : KK Dornava

Črešnjevec – Dornava

Končno smo tudi na Črešnjevcu odprli sezono 2016/17 in ne bi si želeli boljšega nasprotnika kot smo ga za prvi krog dobili. Kot je že v navadi na tekmah z Dornavo, je prevladovalo sproščeno in prijetno vzdušje že pred tekmo in na ogrevanju. Veliko je bilo pogovarjanja, stiskanja rok in pozdravljanja med igralci obeh ekip in s Primožem sva si želela, da bi se ponovila tekma iz lanske sezone, katero smo zaključili z dvema podaljškoma.

Začetek ni deloval ravno, da se bomo malo številčni domači igralci lahko kosali proti polni zasedbi Dornave, saj so gostje hitro povedli in stopnjevali tempo igre, tako da smo jim domači komaj sledili. Po koncu 1. četrtine, katero so dobili gostje za 4 točke, smo domači ugotovili, da nas gostje silijo v njihov način igre in se nikakor ne znajdemo. Zato smo poskusili z malo drugačno taktiko – IŠČI PROSTEGA IGRALCA V NAPADU / TRGAJ V OBRAMBI. To se nam je tudi obrestovalo, saj so gostje prve točke dosegli šele po 5-6 minutah v drugi četrtini. Pri domačih pa je povratnik v ekipo Vito zadel dve trojki iz skoraj istega položaja, Beno naredil par prodorov (ne trojk), Tomi tisto kar najbolje zna, Dolenc skakal in boril z Vojskom (prav zanimiva sta), Luka pritiskal v obrambi, Hameršak razbijal obrambo, Stanč pa vse skupaj povezoval, tako da nam je uspela sanjska četrtina, katero smo dobili za +19.

V drugem polčasu smo vedeli, da ko se gostje vrnejo iz slačilnice, ne bo lahko, kljub prednosti 15 točk in res je bilo tako. Če smo še na začetku držali rezultat, pa se je razlika počasi topila. Sploh Bobek nam je delal veliko težav. Gostje so našli peterko z nekaj menjavami, proti katerim pa domači nismo imeli odgovora in igrali popolnoma drugačno igro kot v 2. četrtini.

Po tretji četrtini so gostje že pridobili 6 točk. Zadnja četrtina je bila nekaj boljša pri domačih, gostje pa niso in niso popuščali. Če je bilo mislim, da 4 minute pred koncem še dvomestna prednost domačih, pa je ta razlika ob presingu gostov po celotnem igrišču skopnela do zadnje minute. Gostje so v 20 sekundah nadoknadili 4 ali 6 točk in ni bilo druga kot da smo domači vzeli time out. Ne mi verjet na besedo, ker sem bolj kot tekmo spremljal uro, ki je ob rezultatu +2 za domače kazala še 0,35 minute do konca. Domači napad vendar brez koša. Napad gostov cca. 20 sek. do konca. Žoga v out in za goste. 18 sek. do konca, Stanč prestreže žogo vendar v out. 16 sek do konca, domači glave skupaj, videlo sem jim je da so napaljeni in da hočejo zmago. Gostje izvajajo out, ne vem kako in kak ampak balonček, ki ga Stanč ponovno preseče, vendar tokrat obdrži žogo, kontra in polaganje za +4 cca. 7-6 sekund pred koncem. Zadnji napad gostov in brez koša, tako da smo domači odprli sezono z zmago. Redko je dovolj samo 1 dobljena četrtina, samo enkrat pa lahko imamo tudi na Črešnjevcu malo sreče 😉

Povzetek:

Sodnika odlično in brez večjih napak. Zapisničarki, kljub problemom z mašinerijo, sta opravili delo fenomenalno. Tekma lepa, športna in fer, kljub malo grobemu nenamernemu prekršku proti koncu, vendar mislim da brez hude krvi na koncu.

Na koncu pa še standard na Črešnjevcu, pred dvorano, domači rdeči in malo debate (tokrat smo začuda imeli tudi pir). S Primožem sva naredila plan za povratno tekmo oz. druženje po povratni tekmi, ker je g. predsednik lige (Donald-Stan) odšel še preden mi je uspelo vse pospravit in se stuširat.

Dornavi čestitamo za lepo tekmo in druženje ter jim želimo vse naj v nadaljevanju sezone….