•       Kaučič – 6točk
•       Radej – 18točk
•       Grgič – 11točk
•       (pa samo še za enega mesto fraj =) )

Za domačine neprijeten in nepričakovan poraz. Že zaradi moje obljube Battisti-ju, da bodo prvič šli iz naše dvorane kot poražena ekipa. Na mojo veliko žalost, pa je bilo ravno obratno. In krivi s(m)o si pa izključno sami domačini. Pa po vrsti:

1.      Četrtina (17:20)
Ko smo videli nasprotnike, smo že lahko imeli občutek, da so sami tudi zelo zagrizeni. Segrevanje na polno, vzpodbujanje že pred začetkom prve četrtine, motiviranje… Mi pa še čakamo drese, da se lahko sploh preoblečemo. In še manj nas je bilo. Kamorkoli si pogledal na drugo stran igrišča (pa nočem zdaj neke ideološke teme načet) ampak sami rdeči. Povsod! =) Ne bo šale. Prva peterka Adecca nakazala, da je njihova taktika višina. In ravno to se je zgodilo v prvih 2minutah. Domačini brez skoka. Sprememba igralskega kadra in je bilo že boljše. V tej četrtini je dobro Zemljič pokazal, da lahko zadane trico, prosti met in iz igre (7točk) ter Grgič (7točk), ki je parkrat vrgel našega centra Vojska na »elektriko« in je naš center skakal v prazno ob najmanjšem gibu ala »vrgel bom na koš«. Pri domačinih pa je imel svojih 5minut Zorko, ki je dal svojih 12točk od 17-tih skupaj. Tu smo še nekako bili skupaj.

2.      Četrtina (14:21)
Prelomna četrtina za moje pojme. Ne bom pihal na dušo nasprotnikom, da so tako odlično igrali ampak bom raje »pihnil na dušo domačinom«, ki so v tej četrtini zaigrali, kot da je tekma odločena in igra se za svojo statistiko. To je bilo »kuj nekaj«. Če je šla skozi obroč – super, drugače pa je bilo kreganje, kdo in zakaj je naredil kakšno napako. Tudi po minuti odmora, se zadeve niso spremenile. V tej četrtini je spet dobro igral Zemljič (6točk) ter še en igralec, na katerega sem sam opozarjal. Naš nekdanji igralec, ki se je moral izkazati proti svoji nekdanji ekipi. Radej je dal v tej četrtini 8točk. Največ pa posledica slabe obrambe nad njim.

3.      Četrtina (18:20)
Ob polčasu je v slačilnici naš trener okaral celotno ekipo, da to ni ekipa, ki je igrala v Račah. Tam je bilo ekipno, tu pa ni E od ekipe. Potrebno se zbrati in teh 10točk zaostanka (31:41) še vedno lahko nadoknadimo. In res, malček boljša je bila ta četrtina. Poznalo se je več pomaganja in podajanja, a samo kaj, ko ekipa Adecco ni v tej četrtina popustila. V tej četrtini je Šketa prikazal odlično obrambo nad našim igralcem Metličarjem. Verjetno 3dekade razlike v letih a v igri to ni bilo razvidno. Šketa dal svojih polovico točk v tej četrtini. Super je igral res. V tej četrtini se še je razigral Kaučič, ki je dal vse svoje točke v tej četrtini (6točk). Celo tekmo je bil dobro pokrit, imel težave z osebnimi napakami ampak ravno ko mu res ni bilo treba – da vse svoje točke. Kar pa najbolj priča o tem, kako so bili motivirani nasprotniki, pa so bili krči kapetana  gostov. 2minuti pred koncem tretje četrtine je obležal na igrišču in se zvijal v bolečinah krčev. Tekma je bila nekje 2minuti prekinjena, da se mu je lahko pomagalo. Mislim, da to veliko pove o motivaciji in želji.

4.      četrtina (17:17)
-12točk? Verjetnostni račun gre skozi. Domači začeli silovito, prišli na polovici igralnega časa na minus 4točke. Igra na kapetana Vojska (7točk), katerega sta pokrivala malo Radej in malo Grga. In oba sta imela po štiri osebne. Logična poteza. In potem se je nekje na tej poti željeni zmagi, izgubilo bistvo košarke. Zato sem bil primoran se odstraniti iz igrišča kot gledalec, ker bi znal slabo vplivati na igralce, ko bi se začel jaz dret =)
Kaj se je dogajalo v zadnjih štirih minutah pa lahko drugi povedo, ki so bili prisotni na ali ob igrišču.