KK Ptuj : KK Dornava
Gimnazija ptuj, 11.2.2017

Gledalcev okrog 20.
Sodnika Močnik, Sok.

V dvorani gimnazije na Ptuju je potekal košarkaški obračun med domačo ekipo KK Ptuj in gostujočo ekipo KK Dornava Jack Caffe.

V samem začetku igre je na domačem parketu gostujoča ekipa zelo intenzivno igrala proti domačinom in v prvi četrtini povedla z rezultatom 14:23 .V prvi četrtini je pri domači ekipi bil zelo učinkovit Pogladič Matej, kateri je s pol distance nasprotnikom delal kar veliko preglavic. Pri gostih pa je Primož Ciglar nasul 11 točk za vodstvo gostov.

Po premoru so domačini vstopili v drugo četrtino in poskušali nasprotnika presenetit s consko obrambo, le ta pa jim nikakor ni prinesla željenega rezultata. Gostje so še naprej bili zelo učinkoviti in tako zadržali prednost pred domačo ekipo z rezultatom 34:40. Pri gostujoči ekipi sta v drugi četrtini bila najbolj izrazita Lončarič Sašo s 5 točkami in Vodopivc Peter z 8 točkami.

Po odmoru in pred vstopom v drugi del je na ptujski klopi prišlo do dogovora kako se lotiti gostujoče ekipe in spremenit izid v svojo korist. Tako smo v tretjo četrtino vstopili z večjim navdihom in željo po zmagi. Način igre in same obrambe se je spremenil, zaigrali smo zelo intenziven presing nad gosti, katerega na žalost niso našli rešitve. Ptujčani so z dobrim prodiranjem in dobrim metom za 3točke spremenili rezultat v svojo korist in rezultat na semaforju po tretji četrtini je kazal 59:52. V tretji četrtini sta pri domačinih trgala mrežico Rakovec Matic s tremi trojkami in Žnidarič Gorazd s prodori in prostimi meti ter skupaj nasula kar 17 točk .

V zadnjI četrtini so domačini lažje zadihali in naprej imeli sproščujočo igro z dobrimi podajami in zaključenimi prodori. Ekipa Ptuja je z dobrim košarkaškim ekipnim duhom tudi v zadnji četrtini rezultat poviševala in tako tudi na koncu zmagala z izidom 74:59. Najboljši igralci z največ doseženimi točkami pri domači ekipi so bili : Pogladič Matej ( 22točk), Rakovec Matic ( 21točk ), in Žnidarič Gorazd ( 12točk ). Pri gostih pa: Vodopivc Peter ( 21točk) , Ciglar Primož (13točk) in Sterle Rok ( 10točk).

Ptujska ekipa je s tem dokazala svoj čar in tako se podaja v naslednjo tekmo z veliko optimizma proti ekipi iz Črešnjevca.

Potrebno je tudi pohvaliti sodniški dvojec, saj sta svojo nalogo več kot odlično opravila – ko bi le večkrat bilo takšno sojenje.