Majšperk, 23.11.2012;

ŠD Majšperk – KMO Dornava, 68 : 66  ( 29:24) (15:8, 14:16, 18:13, 21:29)

ŠD Majšperk: Vuk F. 5, Korez T. 4, Jazbec L. 14, Ovčar D. 8,  Lorber D. 5, Čelan M. 4, Predikaka S. 18, Zupanič J. 4, Smolej G. 6;

KMO Dornava: Mahorič B. 5, Kocjan B. 4, Kancler M., Kekec U., Veselič M., Ledinek M. 4, Metličar M. 6, Frajnkovič M. 24, Sok S., Zorko D. 5, Duh D. 6, Klemenčič M.  12;

Vedno je najboljše začeti z zmago. To je tokrat uspelo Majšperku, čeprav pretirane samozavesti pred tekmo ni bilo čutiti. Gostje iz Dornave so prišli v Majšperk v popolni postavi (vsaj kar se številčnosti tiče) Lepo je videti ekipo, ki imajo prijavljenih 12 igralcev, zraven še trenerja in dva predstavnika ekipe.

Domačini so se zavedali, da je ključ do zmage v obrambi. Temu primeren je bil tudi začetek. Čeprav se napad ni mogel pohvaliti s pretirano kombinatorno igro, pa je bilo nekaj posamičnih akcij ob uspešni obrambi dovolj, da so gostje kaj hitro potrebovali minuto odmora. Kljub temu je semafor po 1.čet. kazal 15:8.  V 2.čet je Dornava vzpostavila ravnotežje. Razigral se je Frajnkovič(9 točk v tem delu), ki je vse do konca predstavljal največjo nevarnost za ekipo Majšperka.  Pri Majšperku se je Jazbecu pridružil še novinec v ekipi Predikaka. Ob polčasu je rezultat kazal 29:24 za domače.

Ekipa Majšperka je še enkrat strnila vrste in odigrala dobro 3.četrtino. Za razliko od prvega polčasa pa je tudi igra v napadu stekla boljše in se porazdelila na vse igralce. Še naprej je delovala obramba kjer gostje (ob dokaj slabem mestu za 3 točke) niso imeli pravih rešitev. 10 točk prednosti pred zadnjo četrtino je obetalo mirnejše nadaljevanje, še posebej po uvodnih minutah zadnje četrtine, ko se je prednost še povišala . A temu ni bilo tako, nekaj prehitrih zaključkov in napak domačih ter razbremenjeni gostje, ki so se končno razigrali tudi v napadu so spremenili potek dogajanja. Prednost se je začela počasi, a zanesljivo topiti. Gostje so začeli prebijati (tudi s 4 trojkami) consko obrambo, ki jim je skozi tekmo predstavljala precej težav.

V zadnjih minutah je pri Dornavi največ točk prispeval Klemenčič (11 od svojih 12 na tekmi) Najboljši igralec gostov Frajnkovič je tekmo končal pri 24 točkah, zadnje sekunde pa je zaradi 5 osebnih napak preživel na klopi. Majšperk zadnjih nekaj minut (od 60 točke dalje) ni zadel iz igre. Vseeno pa je bilo solidno izvajanje prostih mestov dovolj, da je nekaj prednosti ostalo do konca. Pomemben delež in vse svoje točke na tekmi je v ključnih trenutkih prispeval Ovčar (8) Strelsko najuspešnejši pri ekipi Majšperka je bil Predikaka (18). Sicer pa si pohvale za predstavo zasluži celotna ekipa Majšperka. Borbenost je bila tokrat nagrajena tudi z zmago.

Pohvale pa gredo tudi gostom, ki bodo v nadaljevanju sezone ob takem pristopu zelo nevaren nasprotnik za marsikatero ekipo. Pravi pristop so še enkrat več pokazali tudi po tekmi…