KK Dornava Jack Caffe : KK Ptuj

Dvorana OŠ Dornava, 12.2.2015 ob 18:40.
Sodnika: Juhart/Senekovič
gledalcev: 10

Zadnja tekma rednega dela v Dornavi. Domačini smo pričakali goste s Ptuja in kljub neugodnemu porazu na prvi tekmi upali na pozitiven rezultat. Ko smo videli, da je gostov samo 7, so naši apetiti po zmagi močno zrasli. Po kratkem ogrevanju sta trenerja določila začetni peterki in tekma se je začela.

Prvo četrtino so gostje dobili za 8 točk (15:23). Kljub dobremu začetku domačinov, so gostje kmalu uspeli s hitro igro in nekaj protinapadi preiti v vodstvo. Velike težave nam je povzročala predvsem trojka Pogladič, Žnidarič in Kramberger, ki je skupaj dosegla 19 točk.

Druga četrtina nam je uspela precej bolje, saj smo goste uspeli nekoliko umiriti, svoje pa so dodali tudi njihovi zgrešeni meti, sami smo uspešno zaključili nekaj napadov (in nismo grešili zicerjev kot se nam to rado dogaja), hkrati pa smo zadeli tudi noro trojko od table (Dabič), ki nam je dala poleta in to četrtino dobili za 2 točki (17:15). Velja omeniti, da je goste v tej četrtini v igri držal Brkič z doseženimi 10-imi točkami.

V tretji četrtini se zgodba ni spremenila, saj smo tudi le-to dobili za 2 točki (20:18). Precej lažje nam je bilo igrati, saj je pri gostih na klopi obsedel Pogladič (težave z osebnimi napakami) in tako se nam je sprostil prostor pod košem ter smo lažje prebijali goste in dosegali koše. Pero (trener) je bil precej jezen, saj nikakor nismo uspeli vzpostaviti hitre igre in utruditi manjštevilčno zasedbo gostov. Ti so vmes poskusili tudi s conskim presingom, vendar smo jih z lahkoto prebili in vrnili so se na standardno obrambo.

V zadnjo četrtino smo stopili z zaostankom 4 točk. Le-tega smo uspešno izničili in nato tudi povedli 40 sekund pred koncem. Gostje so nam uspešno vrnili z zadetima prostima metoma (pred tem so 2 zgrešili) in Dornavčani smo se odpravili v zadnji napad ter po prvo letošnjo zmago. Odigrali smo ga slabo, saj nismo uspeli priti do vsaj zasilno dobrega meta na koš in tekma je šla v podaljška.

Kot na prvi tekmi proti Črešnjevcu smo tudi s Ptujčani odigrali dva podaljška, ki sta bila izjemno napeta. Tudi, ko je kakšna ekipa pobegnila na +4, jo je nasprotna ekipa ujela. Domačini smo imeli ob koncu 1. podaljška, kar dva napada za zmago, a so nas gostje vsakokrat več kot uspešno zaustavili z banano. In v športu velja pravilo-če ne daš, dobiš in nato izgubiš….Tako smo ponovno izpustili priložnost za dosego zmage. V drugem podaljšku so nam malo pošle moči, dve izgubljeni žogi, prednost gostov za +4, mirno izvajanje prostih metov, na drugi strani pa zgrešeni meti Lükarov. Tekma je bila zelo športna in napeta, tudi 3. podaljšek je bil super po pričevanju udeležencev. Končni rezultat: 86:90.

Škoda, da smo letos izpustili toliko priložnosti za dosego zmage. Kadarkoli smo jo imeli na dosegu roke in jo že skorajda zagrabili se nam je izmuznila. Vsekakor smo tekom sezone precej napredovali, a nas čaka še kar nekaj dela, da bomo povsem konkurenčni ostalim ekipam (razen Črešnjevcu, njih baje letos ne smemo premagati). Kakorkoli, ostaneta nam še dve tekmi, na katerih upamo, da bomo uspeli končno priti do tako želene zmage. Do takrat pa bomo pridno in v miru trenirali…če pa nas kdo obišče (s ponudbo za kakšno prijateljsko tekmo) pa še skočimo v Jacka na pijačo 😉