Skupaj 13 12 7 19 0 59

Preveč igralcev še vedno premalo za Goro

Sodnika: Šket, Lajnšček

Gledalcev: 18

Košarkarji Ptujske Gore smo s tekmo proti Dornavi, začeli serijo treh zaporednih tekem v domači dvorani v tednu dni. Dvakrat smo jih v letošnji sezoni že premagali in sicer v gosteh ter v pokalu, zato smo se nadejali nove zmage, smo pa hitro spoznali, da imajo tudi gostje svojo računico. Prišlo jih je 15, tako da so najmlajši in najmanj izkušeni ostali brez možnosti dokazovanja. Domačih pa nas ni bilo niti preveč niti premalo, tako da je imel trener Galun na razpolago rešitve za vsa mesta v peterki.

Tekmo smo bolje začeli domači, saj je po treh minutah semafor kazal 7:0, v nadaljevanju pa so se prebudili tudi gostje, vendar ne dovolj za nas, saj smo četrtino končali z 24:12. Pri domačih je bil najbolj razpoložen Predikaka z devetimi točkami, pri gostih pa Bobek z dvema zadetima trojkama.

V drugi četrtini smo bili domači točkovno podobno uspešni kot prej, le da so gostje malenkost popravili svojo učinkovitost, vendar še vedno premalo, saj je razlika ob polčasu znašala 17 točk. Med strelce so se vpisali skoraj vsi domači, največ pa je prispeval Avguštin R. z dvema trojkama. Tudi pri gostih se je točkovno prebudilo še nekaj igralcev, najbolj pa se je izkazal Vodopivc.

V nadaljevanju tekme se je nalet domačih nekoliko ustavil, saj nismo bili več tako natančni kot v prvem delu tekme, pa tudi obramba ni bila več tako zanesljiva. Tako so gostje začutili, da še ni vse izgubljeno in so z nekaj zaporednimi koši znižali zaostanek. Tokrat so četrtino dobili oni in sicer z 11:14. Razigral se je predvsem Vodopivc, ki je dosegel 7 točk.

Zadnja četrtina se je začela tako kot se je končala tretja, torej nalet gostov in nerazumljive napake domačih. Ker nismo zadeli nekaj zicerjev in prostih metov (metali smo jih 1/8!), so se gostje že po treh minutah približali le na 4 točke zaostanka. Tako se je obetala napeta končnica, ki je letos z Dornavo še nismo igrali, saj smo obe tekmi proti njim gladko dobili. Trener domačih je bil prisiljen vzet minuto odmora, saj smo imeli po petih minutah na semaforju le eno točko več kot na začetku četrtine. To se obrestovalo, saj smo začeli zadevat tudi domači in tekmo le nekako pripeljali do nove zmage. Pri Gori je bil najuspešnejši Sledič s sedmimi točkami, pri gostih pa Bobek, ki je ponovno zadel dve trojki (skupno 6!).

Pri vsaki ekipi so tekmo končali trije igralci z dvomestnim številom točk. Pri Gorčanih so bili to Predikaka (17 točk), Avguštin R. (14 točk) in Sledič (13 točk), pri Dornavčanih pa Vodopivc (19 točk), Bobek (18 točk) in Sterle (11 točk). Sicer pa so bile točke pri domačih lepo razporejene med igralci, medtem ko so bili prej omenjeni trije gostje precej osamljeni pri učinkovitosti, kar je bila na koncu morda odločilna prednost. Sedaj nas že v torek čaka prestavljena tekma proti Ptuju, tri dni pozneje pa še Črešnjevec, tako da smo trenutno v nekakšnem NBA ritmu, predvsem pa si želimo, da bi bil zmagovalen.