Datum: 1. 12. 2016
Gledalcev: se jih ni dalo prešteti 😉
Sodniki: Kereži, Močnik

»VESELI DECEMBER« EKIPA ŠD CIRKOVC PRIČELA Z ZMAGO

Začetek decembra se je za domačo ekipo ŠD Cirkovce pričel zmagovalno. Drži pa, da končni rezultat ni dejanski odraz razmer na parketu. Očitno je domača ekipa podcenjevala nasprotnika, igralci pa že v decembrskem vzdušju in očitno bili na otvoritvi prazničnih lučk na Ptuju, ki so jih rahlo »zaslepile«.

Temu primerno in verjetno pod vplivom kakšnega »kuhančka« so vstopili v 1. četrtino. Neagresivni v obrambi, nenatančni v napadu, pri tem pa izgubili kopico žog s slabimi podajami. Motivirano sta štartala zgolj Holc in Berić. Rezultat po 1. četrtini »rokometnih« 12:8.

Podobno se je nadaljevalo tudi v 2. četrtini, za priključek z gosti je z agresivnostjo poskrbel letošnja cirkovška okrepitev na branilskem položaju- Govedič, ki je dal v tem delu igre 5 točk. Rezultat dolgočasnega polčasa 22:21 za domače.

V odmoru je trener domačih Frangež z že tradicionalnim povzdignjenim glasom in novimi taktičnimi rešitvami na tabli uspel zmotivirati »praznične« Cirkovčane. Predvsem je prednjačil Holc, ki je celo začel igrati v obrambi. Posledično je ukradel nekaj žog, ki so pomenili lahke protinapade. Že tradicionalno je solidno v obrambi odigral Govedič, prebudil se je tudi Radič, ki je pobral nekaj žog pod košem. Trojko je uspel zadeti celo Rojc. 9 točk Holca je pomenilo gladko prednost, ki je narasla na +14.

V zadnji četrtini so Cirkovčani še povečevali prednost, ter si z nekaj akcijami prislužili celo aplavz trenerja. Končni rezultat v Cirkovcah je bil 70:45. Gostje so se pokazali kot vztrajna ekipa, ki kljub vodstvu nasprotnika igra v svojem ritmu. Verjetno bi bili še uspešnejši, če bi igral tudi »predsednik« Ciglar, ki je nevaren ostrostrelec, katerega bo potrebno ustaviti na povratni tekmi.

Na koncu je potrebno poudariti, da je upoštevajoč še lanski play off, to že osma zaporedna tekma košarkarjev ŠD Cirkovc brez poraza. Za naslednjo zmago, ko prihaja v Cirkovce ekipa KK Črešnjevec, pa se bo potrebno dosti bolj potruditi, predvsem pokazati bolj agresivno igro v obrambi.

Ekipa ŠD Cirkovce vam želi vesel začetek decembra.